Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek’ten transfer müjdesi! Erden Timur ve Mourinho cevabı

Galatasaray Süper Lig’de 24. şampiyonluğunu ilan etti. Başkan Özbek, Trt Spor canlı yayınında Fenerbahçe derbisi, Erden Timur’un ayrılığıyla ilgili konuştu.

ERDEN TİMUR’UN AYRILIĞI
“Erden kardeşimi göreve ben getirdim. Erden Timur 2016’dan beri forma sponsorumdu. Onu kulübe ben davet ettim. Rahmetli Mustafa Cengiz döneminde de Galatasaray’a katkısı devam etti. 2022’de ‘Gel beraber çalışalım’ dedim. Başkan olarak sorumlu sizsiniz. Günün nihayetinde hesap başkana sorulur. Hiçbir eksikliği olmadan bu görevde başarılı olması için elinden geleni yaptı ve başarılı oldu. Ona devam etmesi gerektiğini, taraftarın beklentisinin de bu yönde olduğunu söyledik. Ailevi ve işiyle ilgili problemleri olduğunu söyledi ve girmeyeceğini söyledi. Bu dönemde girmeyeceğini söyledi. Galatasaray’ın futbol aklı…

ERDEN KARDEŞİM ELEŞTİRİLERDEN ETKİLENDİ
Erden kardeşimi göreve getirdiğimde böyle bir görevi beklemiyordu. Erden ile yaptığımız projeler farklıydı. Bu sene görevi kabul etmedi. Kendisinin şikayet ettiği konuların başında kulübün siyasetiyle alakalı… Buna alışmak lazım. Galatasaray’ın etik değerleri 500 seneden geliyor. Galatasaray bu şekilde büyüdü. Bu doğal. Bu eleştirilerden etkilenip küsmek son derece yanlış. Erden genç bir kardeşim. Çok da hassas bir kardeşim. Bu hassasiyetine bağlı olarak eleştirilerden çok etkilendi. Galatasaray’a hizmet etmek istiyorsanız eleştiriye alışmanız lazım. Zaman içinde yapılan eleştiriler doğru mu yanlış mı ortaya çıkıyor”

NEDEN MOURINHO?
“Mesela niye Jose Mourinho… 99 puan alan İsmail Kartal gönderildi. Sezon başında bunu söyleseler ne derdiniz? Asıl irdelenmesi gereken konular bunlar.”

KİMSEYİ SATMAYI PLANLAMIYORUZ
“Şampiyon kadrodan kimseyi satmayı planlamıyoruz. Takımın çok güzel bir omurgası var. 3-4 tane takviye edilmesi gereken yer var. Bu takım her zaman şampiyonluk oynar ama bizim hedefimiz Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak. Bütün transferler kampa yetişmeye bilir. Adam Avrupa Şampiyonası’nda oynuyor…Yabancı sayısı sebebiyle bu kadrodan bazı oyuncuları da elden çıkarmamız veya kiralık olarak ayrılmamız gerekiyor.”

SCOUT EKİBİMİZ DEĞİŞMEDİ
“Teknik ekip ve scout ekibimiz değişmedi. Yönetim kurulundan birinin o sistemin içine girme ihtimali olabilir mi? Futbol aklı orada oluşuyor. Eksikleri hoca tespit ediyor ve scout ekibiyle çalışıyor. Yönetimin görevi hocanın koyduğu hedefle takımı kurmak. Erden Bey’in oradaki fonksiyonu oradaki düzenle ilgili. Yapılacak bütün harcamalarda son imza başkanın imzasıdır. Birinin bu koordinasyonu sağlaması lazım. Bu bir ekip işi! Tek bir kişiyle bunu adlandırmak doğru değil. Ayhan Akman var sportif direktör Cenk Ergün var. Futbol aklını oluşturmak için Galatasaray’a gelmedim. 17 branşıyla birlikte Galatasaray’ı yönetmeye geldim”

FENERBAHÇE MAÇINDA TESADÜF BİR GOL YEDİK
Şampiyonluğu daha erken ilan edebilirdi. Hocamı, teknik ekibi ve emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Taraftarımız her zaman yanımızda oldu. Hep 50 bin kişiye oynadık. Başarılı bir sezon geçirdik. Önümüzdeki sezon bir tık daha yukarıya çekeceğiz”

6 puan farkla derbiye çıktık. O takımın performansını etkiledi. Tesadüf bir gol yedik. 1 hafta daha uzadı. Uzaması da iyi oldu, heyecan devam etti. Sonunda her zamanki gibi Galatasaray şampiyon oldu.”

70 BİN KİŞİYE OYNARDIK
Galatasaray’ın stadı 70 bin kişilik tasarlansaydı takımımız 70 bin kişiye oynayacaktı. Geçen seneki gelirimizi 2’ye, 3’e katladık. Galatasaray’ın seyiri güzel oynamasından dolayı talep artıyor. Localarımız dolu ve 70 tane bekleyen var. Talep artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir